Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Adet Sancisina Ne Iyi Gelir

Adet sancıları konusunda özellikle de genç kadınlar, bu konuda çok  bir bilgi sahibi olmayan kişiler adet sancısına ne iyi gelir ya da adet sancısına iyi gelen bitkiler nelerdir ile ilgili internet ve çeşitli mecralar üzerinden araştırmalar yapmaktadırlar.

İlginizi Çekebilir: Regl Görmeyen Bir Kadın Hamile Kalır mı?

Adet sancıları bazı kadınlara göre hafif şiddetlerde oluşan bir rahatsızlık olsa da bazı kadınlar tarafından oldukça şiddetli ve katlanılamaz bir ağrı etkisi var olduğu söylenmektedir. Tabi bu bilgi bazı hususlar doğrultusunda kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilmekte olan bir bulgu olarak ta tanımlanabilmektedir.

Adet sancısına hangi bitki çeşitleri iyi gelir hep birlikte inceleyelim.

Adet Sancısına İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Zencefil Çayı

Bitki yapısı gereği ve yapılan araştırmalara göre bir çeşit ağrı kesici görevi yapmaktadır. Bu durum araştırması aynı zamanda yapılan incelemelere göre adet sancılara iyi gelen bir bitki çayı olmaktadır. Adet sancısına iyi gelen bitki çayları arasında bulunan zencefili gün içinde en fazla 3 bardak içmeniz sancıların yanı sıra mide bulantıları içinde iyi gelir.

Papatya Çayı

Regl sancısına iyi gelen bitki çayları arasında bulunan papatya çayı normal statüsünde kasılmaları en aza indiren bir özelliğe sahip olmaktadır. Bu duruma yönelik olarak regl dönemlerinde sıklıkla görülen  kasılmalarda birçok kadın papatya çayı içerek  ağrılarını ve kasılmaları dindirebilirler.

Regl sancıları için papatya çayının yapısında bulunan “antispazmik” özelliğe sayesinde ağrıları engellenir. Günlük bazda en çok 3 bardak papatya çayı tüketimi yapılması gerekir.

Nane Çayı

Nane çayı baş ağrısı için bitkisel çaylar arasında bulunan ve aynı zamanda sakinleştirici ve ishal engelleyici bir özelliğe sahip olan bitki çeşididir. Saydığımız bu üç sorun genelde zaten regl dönemlerinde oluşan sancılar içerisinde sıklıkla yaşanmakta olunan durumlardır. Günde en fazla 3 bardak nane çayı tüketmeniz durumunda sancılarınızı ve diğer ağrılarınızı bitirebilirsiniz.

Yaban Mersini Çayı

Yaban mersini özelliklede kan dolaşımını en iyi seviyeye odaklayan ve kas spazmı önleyici etkisi ile bilinen bir bitki türüdür.

İlginizi Çekebilir: Adet Sancılarıyla Başa Çıkmanın 5 Yolu

Bu durumda hem spazm geçirme hem de kas ağrıları olasıklarını engelleyen yaban mersini çayını tüketmek regl sancılarını da dindirebilen bir özelliğe sahiptir. Günde en fazla 2 bardak tüketilmesi uygun görülmektedir.

admin

Bir Cevap Yazın