Bebeklerde Doğal Çayların Kullanılması

bebeklerde doğal çayların kullanılması

Bebeklerin sağlık sorunlarında ilaç kullanımından ziyade yıllardır kullanılan geleneksel yöntemlere yer vermek her zaman daha doğru bir çözüm olacaktır. Özellikle de gaz gibi hem hafif hem de doğal olmasından daha faydalı olduğu düşünülmektedir.

İlginizi Çekebilir: Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir?

Anason Çayının Kullanım Amaçları Nelerdir?

Bebeklerde anason çayı kullanımı konusunda dikkat edilmesigerekenler;

  • Anason çayının bağırsakta oluşabilecek parazitlerin her birine karşı savaş açtığı görülmektedir.
  • Kolik gibi oldukça büyük sorunların aşılması için de bu çayı kolaylıkla kullanılabilir.
  • Bebeklerin gaz sancılarını dindirmek için de anason çayı çok faydalı olacaktır.

bebeklerde gaz sancısı

Anason Çayı Bebeklerde Uyku Yapar Mı?

Bu çayla alakalı en çok sorulan sorunların başında gelmektedir. Çayın bebekleri sakinleştirdiği görülmektedir. Ancak yetişkinlerin kullandığı uyku ilaçları gibi direkt olarak uykuyu getirme gibi bir özelliği bulunmamaktadır. Sadece bebeğin  daha rahat bir bedene sahip olması sağlanır.

Bebeklere  hangi yiyeceklerin gaz yaptığı konusunda bilgi sahibi olmadan bebeğe bu konuda rahat bir nefes almasını sağlamak ebeveynler için oldukça zor olacaktır. Bundan dolayı özellikle anne sütü içen bebeklerin gazlarının olup olmaması annelerin beslenmelerine bağlıdır. Bebeklerde gaza ne iyi gelir sorusuna en güzel yanıt annelerin günlük yaşantılarında neleri tükettikleri olacaktır.

Ancak anason çayı içirilmeden önce bebeğin bu konuda alerjik bir bünyeye sahip olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Bebeklerde besin alerjisi oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir.

Bebeklere Anason Çayı Nasıl İçirilir

Anason anne sütünü arttırmak için faydalı görülürken aynı zamanda da kolik bebekler içinde işe yaradığı görülmektedir. Gaz sancısı bebekler için içirilebilmektedir.

Anason çayı nasıl hazırlanmalı ve bebeklere nasıl verilmelidir.

Anason Çayı için Malzemeler:
  1. Yarım çay bardağı su,
  2. 1 çay kaşığı anason
Hazırlanışı:

Suyu bir cezvede kaynatarak içine anason ekleyelim ve 10 dakika kadar demlenmesi için bekleyelim. Demlenen çayı süzgeçten geçirerek ılımaya bırakalım. Ilıma işlemi tamamlandıktan sonra bebeğinize çay kaşığı yardımıyla anason çayını içirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Hamilelikte Gaz Neden Olur, Nasıl Geçer

Dikkat: Anason çayını bebeğinize vermeden önce mutlaka uzman hekime danışmanızda fayda olacaktır. Şifa olması dileği ile…

Related Articles

Responses

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir