Borel Nedir? Ne Zaman Satışa Sunulacak

Yerli üretim Borel el dezenfektanının fiyatı ne kadar? Borel dezenfektanı satışa çıktı mı? gibi sorular cevap aramaktadır. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, bor madeninden üretilen yerli dezenfektan BOREL için düzenlenen “Tanıtım Töreni”ne katıldı.

İlginizi Çekebilir: Ücretsiz Maske Nasıl alınacak? İşte e-Devlet Başvuru Adresi

Türkiye’nin yerli dezenfektanı olan Borel hakkında önemli açıklamalarda bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez konuşmasında, “Borel eli nemlendiriyor, Dermatojik sorunlara yol açmıyor. Borel yarından itibaren satışa sunulacak.” dedi.

Türkiye’nin yerli dezenfektanı Borel hakkında önemli açıklamalara yer veren Bakan Dönmez,

“Borel eli nemlendiriyor, Dermatojik sorunlara yol açmıyor. Borel yarından itibaren satışa sunulacak.” dedi. Bu açıklamaların hemen ardından Borel el dezenfektanı fiyatı ne kadar olacağı hakkında araştırmalar yapılmaya başlandı. İşte tüm detaylar haberimizde..

yerli üretim borel

Borel Nedir?

Borel, bor madeninden üretilen yerli el dezenfektan ürünüdür.

Yerli ve milli bor katkılı el dezenfektanı, bor, aloe vera, etil alkol, gliserol yağ, lavanta, çay ağacı ve su karışımıyla üretildi. Antifungal ve antibakteriyel özelliklerdeki çözeltiyle geliştirilen borlu el dezenfektanımız, içeriği sayesinde ellerin nemliliğini korumakta ve cildin tahriş olmasını önlemektedir. Böylelikle derinin üst dokusuna zarar vermeden cildimizi dıştan gelecek tüm etkilere karşı korumaktadır.

Ayrıca etil alkol kalıcılığını kaybedip uçtuktan sonra geriye kalan esansiyel yağlar ve bor antifungal ve antibakteriyel özellikleri sayesinde eldeki bakteri ve mantarları da öldürerek yaraların hızlıca iyileşebilmesini sağlıyor.

borel el dezenfektanı

Borel El Dezenfektanının Fiyat Ne Kadar Olacak?

Henüz yerli ve milli el dezenfektanımızın fiyatı ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den Açıklamalar

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bor madeninden üretilen yerli ve milli dezenfektan BOREL için düzenlenen “Tanıtım Töreni”ne katılarak konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

-Koronavirüsle mücadele önce ellerle başlıyor.

-Kişisel hijyen ürünlerine aşırı talep oldu.

-Benzine etanol karıştırma zorunluluğunu bir süreliğine kaldırdık. Sıkıntıları giderdik.

-Ekibimiz gece gündüz yoğun seri üretimine geçtik. Borel yarından itibaren farklı satış noktalarında vatandaşlarımızla buluşacak.

-Borel ele zarar vermiyor. İçeriğindeki maddeler elleri nemlendiriyor ve dermatolojik sorunlara neden olmuyor. Eldeki yaraların çabuk iyileşmesine katkı sağlıyor.

-100 mililitrelik boyutta satışa çıkacak.

-Borel’in ilk parti üretimini sahada olan kahramanlarımıza hediye ediyoruz.

Leave a comment