Bu Yüz Maskeleri Botoks Etkisi Yaratıyor!

İnsanların botoks işleminden kaçınmasının birçok sebebi vardır. Ancak doğal yollarla botoks etkisi yaratan bir maskeye kimse hayır demez. Botoks yaptırmadan da aynı işlemleri yapabileceğiniz en iyi 2 yöntemi sizlerle paylaşacağım. Bu yöntemlerle yüz germe işleminin ne kadar etkili olduğunu ve vücudunuza herhangi bir dış işlem uygulamadan nasıl harikalar yarattığını birlikte göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: Karantina Cildimizi Kurutuyor Nasıl Önlem Almalıyız

Siz de olduğunuz yaştan 15 yaş daha küçük görünmek istiyorsanız ve bunu tamamen doğal yöntemlerle mümkün kılmak istiyorsanız bu maskeler tam size göre. Üstelik hiçbir cerrahi müdahaleye ihtiyaç yok. Vücudunuza kimyasal maddeler enjekte etmek de yok. Bu doğal yöntemle kırışıklıkları azaltabilir ve cildinizi yumuşatabilirsiniz. Aşağıda botoks etkisi yaratan kürlerin nasıl hazırlandığını bulabilirsiniz.

havuç maskesi

Havuç Suyu İle Botoks Kürü

Nelere İhtiyaç Var?
  • 150 ml maden suyu
  • 1 yemek kaşığı kadar yoğurt
  • 85 gram saf havuç suyu( 3 ons)
  • 1 yemek kaşığı mısır nişastası
Nasıl Hazırlanır?

Mısır nişastasını maden suyu ile karıştırın ve tamamen eriyene kadar bir tencerede pişirin. Karışımın kalın bir hale gelmesi önemlidir ve bu sebeple soğumaya bırakın. Soğuyan karışıma yoğurt ve havuç suyu ekleyin. Malzeme pürüzsüz bir krema haline gelene kadar karıştırmaya devam edin.

Nasıl Uygulanır?

Yüzünüzü iyice yıkayarak herhangi bir makyaj, krem ya da diğer yüz ürünlerinden kalmadığına emin olun. Ardından bir fırça yardımı ile boyun kısmından alnınıza doğru dikey hareketler çizerek maskeyi uygulayın. Her zaman dikey hareketler yaptığınızdan emin olun. Dairesel hareketlerden kesinlikle uzak durun. Sonrasında bu maskeyi kurumaya bırakın. Minimum 20 dakika bekleyin ve ısıl su ile maskeyi temizleyin.

Yaş Mayalı Botoks Maskesi Tarifi

Botoks etkili bu kür tarifini haftada 2 kez uygulayabilir ve sonuçlarını görebilirsiniz.

Nelere İhtiyaç Var?
  • 1 tatlı kaşığı yaş maya
  • 1 tatlı kaşığı kakao
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 2 damla limon
  • 1 tatlı kaşığı süzme yogurt
Nasıl Hazırlanır?

Yukarıda bulunan malzemeleri bir kase içerisine alarak karıştırın. Sonrasında bu karışımı kullanmadan yüz ve boynunuzu hafifçe ıslatın. Ardından maskeyi boyun ve yüz bölgenize uygulayabilir ve 20 dakika bekletebilirsiniz. Ilık su ile durulayarak temizleyin. Oldukça etkili bir maske olduğunu göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir