Daha Önce Hiç Duymadığınız Oje Sürme Yöntemleri

Daha Önce Hiç Duymadığınız Oje Sürme Yöntemleri

oje sürme yöntemleri

Doğru oje sürme yöntemleri sayesinde güzel ve temiz tırnaklara kavuşabilirsiniz. Manikür rutininizde işinize yarayacak oje sürme yöntemlerini sizler için sıraladık.

İlginizi Çekebilir: CİLT DETOKSU NASIL YAPILIR

Oje sürmek evinizde deneme yanılma yoluyla öğrenebileceğiniz eğlenceli bir bakım sürecidir. Üstelik saç boyamak kadar riskli olmadığından dolayı manikür için kuaföre gitmenize gerek yok!

Oje Sürme Püf Noktaları

Önce Beyaz Renkte Oje Sürün

Oje renginin tam anlamıyla kendini gösterebilmesi için önce beyaz oje sürün. Kuruduktan sonra seçmiş olduğunu farklı rengi üzerine sürün. Bu hem rengin en iyi şekilde gözükmesini sağlar hem de çıkıp bozulması daha çok zaman alır.

Oje Sürerken Bant Kullanın

Çekmecelerinizde öylece boş boş duran bant oje sürme şeklini etkileyebilir. Aşağıda yer alan fotoğrafta da olduğu gibi bandı istediğiniz şekilde tırnağınızın üzerine yapıştırın. Ojeyi tırnağınıza olduğu gibi sürün ve bandı çıkardıktan sonra düz bir çizgiye istediğiniz şekli yapmış olduğunuzu göreceksiniz.

Yatay, ortadan,  kare ya da bambaşka bir şekilde… Seçenekler çeşitli karar size kalmış. Bantlayın gitsin! 🙂

oje sürerken bant kullanma

Yara Bandı Kullanarak Oje Sürme

Tırnaklarda en güzel duran şekillerden bir tanesi de puantiyedir. Puantiyeyi istenilen boyda dağılmadan yapabilmek hem ojenin yoğunluğunu hem de fırçasından dolayı neredeyse imkansız görülmektedir. Fakat yara bandı bu stili bir dakikadan daha az zaman içinde bitecek hale getirir.

Yara bandı, üzerine yapıştırılan yaranın hava alabilmesi için delikli olarak tasarlanmaktadır. Aşağıda yer alan fotoğrafta olduğu gibi sürülmüş tek renk ojenizin üstüne yara bandının delikli kısmını yapıştırarak başka bir renkle üzerinden geçin. Sonra bandı çıkartın ve puantiyeli tırnaklara merhaba diyin. 🙂

oje sürerken yara bandı kullanma

Oje Sürerken Lastik Kullanın

French oje manikürün vazgeçilmezlerindendir. Görünüşün de anlaşılacağı üzere yapabilmek çokta kolay değil. Halbuki küçük bir lastik yardımıyla kolay hale getirebilirsiniz. Çizginin bitmesini istediğiniz noktaya lastiği sarın ve beyaz ojeyi sürün. Yerinde durması ve sürerken ojenin üzerine düşmemesi için parmağınızı çok sıkmayacak bir düğüm atın.

oje sürerken lastik kullanma

Taşan Ojeleri Vazelin Kullanarak Çıkarın

Ojeyi sürerken tırnaktan dışarı taşırmak çok normaldir ve bazen kaçınılmaz bir hal bile alabilir. Oje sürmeden önce tırnaklarınızın etrafına vazelin sürmek oje ve cildiniz arasında bir koruma alanı oluşturur. Olası leke durumunu önleyin. Ojeyi sürüp kurumasını bekledikten sonra elinizi silin.

vazelinle oje çıkarma

admin

Bir Cevap Yazın