Doğal Adet Geciktirici Doğal Çözümler

Doğal adet geciktirici ürünler bazı günler adet olmak istemediğimizde aklımıza gelir. Örneğin özel günler yaklaşırken adet olmak bazılarımız için can sıkıcı bir durum olabilir. Bunun önüne geçmek için ilaç kullanmak yerine doğal geciktiriciler tercih edebilirsiniz. Bu doğal yöntemler sayesinde özel günlerinizi rahat ve vücudunuzda şişlik olmadan geçirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Hamilelikte Bulantı ve Kusma Nasıl Geçer

Doğal Adet Geciktirici Bitkiler Nelerdir?

Ortalama 30 günde bir tekrar eden döngüdür adet kavramı. Ancak adet döngüsünde geciken adet döngüsünü doğal yöntemlerle normale çevirmek mümkün. Ancak bu durum tam tersi durumlar için de geçerlidir. Öyle ki özel gününüz varsa ya da tatile gidecekseniz adet olmak istemeyebilirsiniz. Bu durum da gayet normaldir. Adet tarihinizi daha ileri bir tarihe atmak da yine bazı doğal yöntemlerle mümkündür.

Doğal Sirke

Doğal adet geciktirici bitkilere sirke ile başlayalım. Katkısız bir doğal sirke adet döneminizin gecikmesinde sizlere yardımcı olacaktır.

Toz Tarçın

Sağlığınız açısından oldukça faydalı olan tarçın az miktarda yoğurt ile karıştırılıp tüketildiği zaman adet döneminizin gecikmesine yardımcı olabilir.

Mercimek Çorbası

İçerisinde bulunan bazı maddeler yardımı ile adet olmanızı bir süre engelleyebilir.

İlginizi Çekebilir: Porselen Cilt İsteyenler Buraya! Bu Kürler Tam Sizin İçin
Civanperçemi

Son zamanların popüler bitkileri arasında olan civanperçemi çay olarak demlendiği zaman adet geciktirici özelliğine sahip oluyor.

Maydonoz Çayı

Sıcak su içerisinde bulunan haşlanmış maydonozu ezin ve bu şekilde tüketin. Dilerseniz tadını yumuşatması için karışıma bal ilave edebilirsiniz.

Yukarıdaki uygulamaların hepsini adet döngünüzden en az 1 hafta önce uygulamaya başlayabilirsiniz.

Leave a comment