Doğal Yöntemlerle Vajina Beyazlatma

vajina beyazlatma

Doğal yöntemlerle vajina beyazlatma, birçok kadının farklı sebeplerden yaşadığı ve şikayet ettiği bir sorunun çözümüdür aslında. Vajinada yaşanan kararma durumu  bkini bölgesi ve koltukaltı bölgelerinde gerçekleşmektedir.

İlginizi Çekebilir: Kadınların Cinsel Uyarılma Noktaları

Vajina Kararmasının Sebepleri Nelerdir?

Vajinada yaşanan kararmaların birçok sebebi olabilir. Vajinada yaşanan kararmalar için aşağıdaki sebepleri sıralayabiliriz:

  • Yanlış veya kalitesiz ağda kullanımı
  • Epilasyon cihazlarının yanlış kullanımı
  • Aşırı terleme
  • Sürekli jilet kullanılması
  • Polyester iç çamaşırı kullanılması

Yukarıdaki sebepler vajina kararmasının sebepleridir. Ancak vajina kararmaları doğuştan da gelebilmektedir. Önemli bir not vardır ki beyaz tenli insanlara kıyasla koyu renkli insanlarda vajina bölgesi daha koyu renkte olabilir.

Vajina Beyazlatma İçin Evde Uygulanabilecek Doğal Yöntemler

Vajina kararmaları nasıl giderilir? sorusunun cevabını merak edenler vardır elbette. Evinizde kolayca uygulayabileceğiniz yöntemlerle bu konuda etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Vajina kararmaları için evde uygulayabileceğiniz yöntemler:

Limon Suyu: Vajina kararmalarında oldukça etkili sonuçlar veren limon suyu bir miktar lor peyniri ile birlikte kullanılabilir. Limon suyu ve lor peyniri ile hazırladığınız kürü bikini bölgesine sürerek 10 ile 15 dakika arasında bekleyiniz. Bu yugulamayı haftada 1 ya da 2 kez yaparak sonuçlarını görebilirsiniz.

Portakal: Vajina beyazlatmanın bir diğer doğal yolu ise portakal kabuklarıdır. Portakal kabukları ezilerek bir miktar yoğurtla karıştırılır. Belirli aralıklarla uygulayabileceğiniz bu kür size etkili sonuçlar verecektir.

Aloe Vera: Vajina kararmaları için bir diğer etkili yöntem ise aloe vera’dır. Krem ya da jel olarak kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir: Vajinal Kuruluk Nedir

Bal: Bir miktar bal, bir miktar süt tozu ve bir miktar badem yağı karışımı da doğal bir vajina beyazlatıcıdır. Kürü hazırlayarak bikini bölgenize süreün ve 15 dakika sonra durulayın. Bu kürü belirli aralıklarla uygulayarak güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Related Articles

Responses

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir