Doğal Yüz Temizleyici Krem Tarifi

Doğal yüz temizleyici krem

Doğal yüz temizleyici kremlere birçok örnek verebiliriz ancak vereceğimiz doğal yüz temizleyici krem tarifi ile temizlik evde hazırlanabilen ve basit tariflerle mümkün olan bir süreçtir. Cildinizin temiz, sağlıklı ve parlak görünmesini istiyorsanız krem kullanmanızı öneririz. Her daim kozmetik ürünler satın almanın mümkün olmadığı şu günlerde birçok ürün pahalıdır ve birçok ürün de cildinize uygun değildir.

İlginizi Çekebilir: Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır

Doğal yüz temizleyici krem evde kendi imkanlarınızla hazırlayabileceğiniz karışımlardır ve bu kremlerle cildinizi hem temizleyebilir hem de cildinize güzel bir görünüm katabilirsiniz.

Doğal yüz temizleyici krem

Evde Doğal Krem Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kreminizi ister kendiniz yapın ister hazır olarak temin edin dikkat etmeniz gereken en önemli nokta cilt tipiniz olduğu gerçeğidir. Cilt tipinize uygun olarak kullandığınız kremler doğru şekilde kullanılmış olacak ve oldukça etkili sonuçlarla karşınıza çıkacaktır. Evde hazırlanan bir krem konusunda dikkat etmeniz belirli noktalar da vardır.

Kuru cilt tipleri için evde yapacağınız kreme kakao yağı ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız kreme ekleyeceğiniz yarım kaşık kakao yağı cildinizin nemlenmesine yardımcı olacaktır.

Yağlı cilt tipleri için evde yapacağınız kreme aloe vera jeli eklemek iyi bir seçenek olabilir. Öyle ki aloe vera jeli cildinizin nemlenmesine yardımcı olacaktır. Üstelik yaplanmadan.

Normal cilt tipleri için evde yapacağınız kreme fazladan 2 yemek kaşığı gül suyu eklemek  de iyi bir seçenektir. Gül suyunun içerisindeki vitaminler cildinizi bütün zararlı etkenlerden korumaya yardımcı olacaktır.

Evde Doğal Krem Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Doğal yüz temizliği için evde hazırlayacağınız doğal krem tarifi için nelere ihtiyaç vardır:

  • Bir fincanın çeyreği(1/4) Hindistan cevizi yağı
  • Bir fincanın çeyreği(1/4) kakao yağı
  • Bir fincanın çeyreği(1/4) shea yağı
  • 1 çay kaşığı tatlı badem yağı
  • 1 yemek kaşığı aloe vera jeli
  • 5 ya da 10 damla jojoba yağı

Hazırlanışı:

Önce bir kap ısıtıyoruz ve ısıttığımız kabın içerisine kakao, shea ve Hindistan cevizi yağını koyarak iyice karıştırıyoruz. Bu karışım eridikten sonra içerisinde aloe vera jelini, jojoba ve tatlı badem yağını ekliyoruz. İyice karıştırdıktan sonra dilediğimiz bir kaba yerleştiriyoruz. Maske dilediğiniz zaman kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır.

 

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts