Gelinlik Alacaklara 4 Altın Kural

2020-gelinlik-modelleri

Gelinlik alacaklar için birçok model vardır elbette. Tesettür, straplez, dantel detaylı ve kısa gelinlik modelleri ve daha onlarca farklı model. Bunların içerisinden seçim yapmakta zorlanmanız normal. Seçenek çok olduğu zaman seçim yapmak da kolay olmuyor tabi. Seçim yapmanıza yardımcı olması açısında birkaç altın kural hazırladık:

İlginizi Çekebilir: Tiramisu Cheesecake Nasıl Yapılır?

Mekan ve Gelinlik Uyuma Dikkat Edin

Şık gelinlikler 2020 yılında da camekanları süslemeye devam ediyor. Ancak yapmanız gereken düğün salonuna yani mekana uygun gelinliği seçmektir. Örneğin düğününüz bir kumsalda ise kabarık gelinlikler tercih etmemenizi öneririz. Ancak bir balo salonunda düğün yapacaksanız kabarık ya da kemerli gelinlik modelleri tercihiniz olabilir.

Gelinliğinizin Uzunluğu Sizi Rahatsız Etmesin

Kuyruklu gelinlik modeli birçoğunun hayali ancak gelinliği seçerken gelinliğin boyu sizin için belirleyici bir unsur olsun. Sizi bütün gün rahatsız edecek modellerden uzak durun.

Gelinliğiniz Vücut Tipinize Uygun Olsun

Gelinliği seçerken sizi etkileyen bir başka unsur vücut tipiniz olmalı. Örneğin alt bölgesi geniş olan ve dekolte sevenler için tek omuzlu modeller iyi bir seçenektir. Vücudunuz kum saati yapısında ise balık model gelinlikler de sizin için iyi bir seçenektir.

İlginizi Çekebilir: Kuru Erik İle Zayıflama Yöntemi

Kumaş Seçimini Titizlikle Yapmalısınız

Bu seçimi yaparken kumaş seçimi çok önemlidir. Özellikle yaz aylarında ipek ve tafta gibi kumaşları tercih edebilirsiniz. Ancak kış düğünü yapacaksanız saten, krep, mikado gibi kumaşları seçebilirsiniz. Dekolteli gelinlik modelleri 2020 yılında hem kış hem de yaz kreasyonlarında yer aldığı için her mevsim gelinlikte dekolte tercih edebilirsiniz. Dekolteli gelinlikler şık duracaktır.

Related Articles

Responses

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir