Göğüslerim Çok Ağrıyor Hamile Olma İhtimalim Var mı

Göğüslerim Çok Ağrıyor Hamile Olma İhtimalim Var mı

gögüs-ağrıları-hamilelik-belirtisi-olabilir-mi

Göğüslerim çok ağrıyor acaba hamile miyim? Bu soruyu kim bilir ne kadar çok sordunuz kendinize. Özellikle de bebek isteyenler hamileliğe dair çok fazla belirti ararlar. Test yapmak belki bir hayal kırıklığı olabilir bizler için fakat bu tarz belirtiler belki bir umut bir ışık olma ihtimaline karşı hep bir belirti ararız kendimizde.

İlginizi Çekebilir: Regl Düzensizliği Neden Olur Tedavisi Mümkün Mü?

Küçücük bir değişimde yaşanan belirtilerde acaba hamile miyim diye sorarız kendimize. Şimdi hep birlikte hamilelik belirtilerinden dolayı göğüslerde oluşan hassasiyet ve ağrı konusuna değinelim.

Aslında genel olarak ilk bilinen hamilelik belirtisi adet gecikmesidir ama bazen onun öncesinde de hamileliğe dair bazı belirtiler sürekli aranır. Örneğin göğüslerin hassasiyeti ve ağrı hissetmek veya kasık bölgelerinde batma, baş dönmesi, mide bulantısı gibi pek çok belirtiler aranabilir. Söylediğimiz gibi bu belirtilerin en başında adet gecikmesi gelir.

Göğüslerim Çok Ağrıyor Hamilelik Belirtileri Olabilir mi

Bazı kadınlarda da yerleşme kanaması denilen embriyonun rahme yerleşmesi esnasında gerçekleşen leke şeklinde kanama belirtisi olabilmektedir. Göğüslerde hassasiyet duyma veya dokunulduğunda acı duyma gibi belirtiler elbette ki hamilelik belirtileridir fakat bunun adet kanamasından önce oluşması sadece gebelik belirtisi olduğunu göstermez. Bu belirti bazen adet kanaması belirtisi de olabilmektedir. Bazen de zaten bu hamilelik ve adet zamanı belirtileri birbirleriyle karıştırılmaktadır. Adet gecikmesi olan bir kadın hamilelik belirtilerini sonraki haftalarda yaşayacaktır.

Adet gününüzden daha önce belirti görmek veya hissetmek pek mümkün değildir. Adet gününüzden önce bu tarz belirtileri hissetmeniz yanıltıcı olabilmektedir. Hamileliğin 4. haftası ve 5. haftası genelde belirtiler yaşanmaya başlayabilir. Bu durum adet gününüze denk gelen hafta olarak kabul edilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Hamilelik Belirtileri Nelerdir

Eğer hamileyseniz adet gününüz geldiğinde siz 4 haftalık hamile oluyorsunuz. Tabii adet gününüzden bu durumu anlamakta pek mümkün olmamaktadır. Peki regl gününüzde nasıl 4 haftalık hamile oluyorsunuz? Hamilelik haftası daha iyi takip edilmesinden dolayı ultrason cihazlarının da bu şekilde inceleme yapması ile SAT yani en son gördüğünüz adetinizin ilk günü olarak kabul edilmektedir. Yani hamileliğiniz resmen başlamış durumdadır.

admin

Bir Cevap Yazın