Hamilelikte Vajina Kaşıntısı İçin Bitkisel Yöntemler

Hamilelikte Vajina Kaşıntısı İçin Bitkisel Yöntemler

hamilelikte vajina kaşıntısına bitkisel yöntemler

Hamilelikte vajina kaşıntısının sebepleri arasında idrar yolu enfeksiyonu, mantar enfeksiyonları ve gebeliğin vücutta oluşturduğu değişiklikler sayılabilmektedir. Gebelikte vajinada kaşıntı ve akıntı oldukça sık rastlanılan semptomlardır ve bebeğe zarar verme olasılığı bulunan nedenlere sahip olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Gebelikte FSH Düşüklüğü Nedenleri Ve Tedavisi

Bunda dolayı önlem alınması ve mutlaka bir doktora gidilmesi gerekmektedir. Gebelikte vajinal kaşıntının azaltılması için evde uygulanabilecek bazı yöntemler ve bitkisel çözümlerde vardır.

Hamilelikte Vajina Kaşıntısını Geçirmek İçin Evde Uygulanabilecek Yöntemler

Gebelikte vajinada kaşıntıya ne iyi gelir sorusuna en güzel cevap soğuk kompres olarak verilebilmektedir. Vajinada oluşan bu kaşıntıdan hızlı bir şekilde kurtulmayı sağlayan bu yöntem için yapılması gerekenler aşağıda sıralanmaktadır;

  • Birkaç tane buzu uygun bir havlunun içine koymanız gerekmektedir.
  • Hazırlanan bu havluyu vajina bölgesine birkaç dakika kadar bekletilmeli.
  • Her 30 saniye de bir belli aralıklarla kaşıntı geçene kadar uygulama devam ettirilmelidir.

Hamilelikte vajina kaşıntısı için oldukça etkili bir yöntem olarak bilinen soğuk kompres, anlık olarak rahatlamayı sağlamaktadır. Vajinal kaşıntının sebebini öğrenmek ve gerekli tedaviyi almak için mutlaka uzman bir hekime gidilmelidir.

hamilelikte vajina kaşıntısı

Hamilelikte Vajina Kaşıntısı İçin Bitkisel Yöntemler Nelerdir?

Hamilelikte vajinal kaşıntısı için bitkisel yöntemlere başvurmadan önce bebeğin sağlığı açısından mutlaka bir doktora danışılması gerekmektedir.

Vajinadaki kaşıntı için bitkisel tedaviler aşağıda yer almaktadır;

Elma Sirkesi: Sirkenin içinde yer alan anti bakteriyel ve mantar önleyici maddeler ile kaşıntıya oldukça iyi gelmektedir. 2 yemek kaşığı kadar sirkeyi bir bardak suya ekleyerek, birkaç gün vajina bölgesini bu suyla yıkanabilir.

Yoğurt: Vajina bölgesine sürüp yaklaşık 2 saat kadar bekledikten sonra temizlenen yoğurt, kaşıntıya iyi gelmektedir.

Sarımsak: İçinde yer alan anti bakteriyel özellikler sayesinde vajina kaşıntısının altında bulunan Enfeksiyonlara iyi gelmektedir.

İlginizi Çekebilir: Hamilelik Sütyeni Nasıl Seçilir ve Nelere Dikkat Edilir

Birkaç damla sarımsak yağıyla bir tatlı kaşığı E vitaminini karıştırarak vajina bölgesine uygulanması gerekmektedir. 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkanmalıdır. İki hafta boyunca günde 2 defa olmak kaydıyla uygulanabilir.

admin

Bir Cevap Yazın