Hızlı Yağ Yakmak ve 10 Yolu

hızlı yağ yakma

Vücuttaki yağları hızlı bir şekilde yakmak ve fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin ortak sorunlarından birisidir. Ancak hayalimizdeki ideal kilolara ve yağ oranına düşmemiz biraz sabır ve azim gerektiren bir durum olduğunu unutmayın.

İlginizi Çekebilir: Meyve Diyeti, Nasıl Yapılır Ve Faydaları Nelerdir

Kurallar çerçevesinde hızlı yağ yakma yöntemlerini kullanarak hayal edilen ideal kilolara ve vücut yapısına ulaşılabilir.

Kadinadair.net editörleri olarak sizler için hazırladığımız hızlı yağ yakma püf noktalarını bu yazımızdan inceleyebilirsiniz. Eğer sizlerde kısa zaman içinde yağ yakmak istiyorsanız, düşündüğünüz kilolara ve yağ oranına indirecek 10 ayrı hızlı yağ yakma önerilerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

1-Hızlı Yağ Yakmak İçin Koşmalıyız

Koşun. Bedenimiz koşu yaptığımızda yağ yakar. Koşuyu bıraksanız dahi bedenimiz yağ yakmaya devam eder. Haftalık ortalama 4 saat kadar koştuğumuz takdirde vücudumuz kalori yakmaya devam etmektedir. Egzersiz planımızın yarısından itibaren % 23 oranında daha çok kalori yakmamız mümkündür.

kilo verme

2-Ağırlık Kullanmalıyız

Ağırlıkları yavaş indirip kaldıralım. Yüksek oranda kamp yapmak istiyorsanız daha hızlı çalışan bir metabolizmaya sahip olacağınız anlamına gelmektedir. Eğer vücudumuzda yağ yakmayı hızlandırmak istiyorsak kaslarımızı güçlendirme egzersizleri yapmamız gerekmektedir. Ağırlık çalışırken normal tempomuzdan daha yavaş bir şekilde kaldırmamız kaslarımızı ortalamaya göre % 50 daha fazla gücünün artmasına neden olur.

3-Protein Tüketelim

Daha çok protein tüketmeliyiz. Dünya Sağlık Örgütü’nün önerisine göre sağlıklı bir bireyde günlük protein ihtiyacı kilo başına 0,8–1 gram olarak hesaplanmakta. Yani 70 kg ağırlığında olan bir kişi için günlük protein ihtiyacı ortalama olark 56 gram ile 70 gram olması gerekmektedir.  Örneğin kahvaltıda ya da öğlen yemeğinden sonra vücudunuz daha fazla yağ yakar yağ yakmanın bir başka formülü de yeşil çay ve kahve gibi içecekler tüketmekte yağ yakmayı hızlandırır.

 4-Tükettiğimiz Kaloriler Önemli

1200 kalorinin üzerinde kalalım. Her insan vücudu yapılan araştırmalar sonucunda ortalama 1200 kalorinin altında beslenirse açlık hissi duyabilir. Eğer diyete başladıysanız günlük aldığınız besinler ortalama 250 kaloriden daha fazla azaltmanız gerekmektedir. Daha çok azaltma yaparsanız metabolizmanız yavaşlar ve bu nedenle de yağ yakımı son derece az bir hale dönüşecektir.

5-Yağ Yakıcı Besinler Tüketelim

Yağ yakan birçok besin türleri bünyemizde yağ yakmamıza yardımcı olur baharatlı yiyecekler yiyerek daha çok yağ yakabiliriz. Tam tahıllı yiyecekler greyfurt, badem, yoğurt gibi müsli çeşitleriyle yemekleri ve kahvaltıları renklendirebiliriz. Bu da metabolizmayı hızlandırarak daha çok yağ yakmamız anlamına gelmektedir.

yağ yakma yolları

6-Alkol İçmeyelim

Alkol içmeden önce iyice düşünün. Eğer ki fazla kilolardan kurtulmak istiyorsanız yağ yakımını hızlandırmak gerekir. Bunu da önlemek için kesinlikle alkol içmekten kaçınmalıyız.

7- Bolca Süt Tüketelim

Bol bol Süt içelim. Diyet programımızda egzersizi asla ihmal etmeyelim. Eğer ağırlık kaldırıyorsanız yağsız süt içerek diğer bireylere göre iki kat daha fazla yağ yakma imkânına sahip olursunuz.

8- Akşam Yemeklerini Az Yiyelim

Akşam yemeklerini azaltmalıyız. Bilindiği üzere geceleri vücudumuz dinlendiğinden dolayı metabolizmamızda yavaşlayacaktır. Yatmadan önce kesinlikle ağır olan yiyecekler tüketmekten uzak durmalıyız. TV karşısında geçirdiğimiz zamanları da daha kısıtlı bir hale getirmeliyiz.

9- Sabah Egzersizleri Uygulayalım

Sabahları egzersiz yapalım. Uykudan sonra yavaşlayan metabolizmamızı hızlandırmak için egzersizleri sabah yapmaya özen gösterelim. Sabahları yaptığımız egzersizler yağ yakmaya başladığımız için son derece faydalı olacaktır.

10- Kıyafetlerimize Önem Verelim

Giydiğimiz kıyafetler çok önemli spor yaparken üzerimize ağır bir elbise giydiğimiz zaman vücudumuz % 10 daha fazla kalori yakacaktır. Sizlerde kıyafetlerinize dikkat ederek yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Zencefil Zayıflatır mı

Not: Mutlu ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek dileğiyle..

Related Articles

Responses

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir