İpek Eşarp Şal Nasıl Temizlenir

İpek eşarp şal temizliği zordur ve zahmet gerektir. Yumuşak dokusu ve ipeksi yapısıyla da yıpranmaya karşı oldukça duyarlıdır. Temizliği itina ile yapılması gereken eşarbı temizlemenin en sağlıklı yolu kuru temizlemedir. Eşarp temizliği sırasında oldukça özenli davranmalı ve titizlikle temizliği yapılmalıdır.

İlginizi Çekebilir: 2019 Çift Alyans Trendleri

Evde İpek Eşarp Temizliği Nasıl Yapılır?

Evde temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır. Bu hususlara dikkat edildiği zaman ipek eşarplara herhangi bir zarar gelmesinin önüne geçilebilir. Ancak bilinmelidir ki ipek bir kumaşı temizlemenin en garantili yolu kuru temizlemedir. Ayrıca bu tür eşarpları temizlerken dikkat edilmesi gereken öncelikli bir başka durum ise kullanılacak şampuanın ipek eşarp şampuanı olması gerektiğidir. Normal kıyafetlerinizi yıkarken kullandığınız temizlik malzemeleri ise bu tür eşarplara zarar vermektedir. Bu yüzden temizlik malzemesinin seçimi titizlikle yapılmalıdır.

Suyun Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Yıkama işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken bir başka detay ise eşarbın yıkandığı suyun özellikleridir. Suyun yapısında bulunan kireç ve klor ipeksi kumaşlara zarar verebileceği için kullanılan suya dikkat edilmesi gerekir. Eşarbı yıkamadan önce suyu kaynatarak kireç ve klordan arındırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:2019 Trend Yüzük Modelleri

Temizliği sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus suyun sıcaklığıdır. Kullanılacak olan suyun sıcaklığı eli yakmayacak kadar ılık olmalıdır. Bu sayede ipeksi eşarbınızı yıpratmadan temizleyebilirsiniz.

Leave a comment