İsveç Diyeti Nasıl Yapılır

Birçok kişinin Kopenhag diyeti olarak bildiği İsveç diyeti nasıl yapılır merak ediyorsanız, öncelikle iradenizin çok güçlü olması gerekmektedir. Zira bu diyet kaçamak yapmak isteyenler ya da yarıda bırakmak isteyenler için uygun bir diyet türü değildir.

İlginizi Çekebilir: Papatya Çayı Faydaları

Oldukça sıkı bir listesi olan bu İsveç diyeti, 7 kg ile 14 kg arasında kilo vermeyi sağlayan ve metabolizmayı çalıştıran bir diyet çeşididir. Verilen kiloların 2 sene boyunca alınmamasını sağlar ve protein ağırlıklı bir beslenme sistemini benimsemenize sebep olur. Bu diyet listesine harfiyen uymanız durumunda, sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

35 yaşın altında olanlar ve açlığa uzun zaman dayanabilecek kişilerin bu diyeti uygulamaları durumunda 13 günde 7 kg ile 13 kg arasında bir kilo kaybı yaşamaları olasıdır.

İsveç Diyetinde Neler Var?

İsveç diyeti, sıradan bir diyet listesi gibi değildir. Yani sabah kahvaltılarını doyuncaya kadar yapmak, arada bir kaçamaklar gibi seçenekler kesinlikle yoktur.

Sabahları genelde kahve tüketilmeli ve bazı günlerde ise kızarmış ekmek dışında bir şey yemek kesinlikle yasaktır. Bu diyeti uygularken bolca protein alımı ve sınırsız yeşil salata söz konusudur. Bunların dışında sınırsız bitki çayları veya farklı içecekler tüketmek yoktur.

Gerçekten ciddi bir irade gerektiren diyetler arasında ilk sırada yer alır. Özellikle protein ağırlıklı beslenen kişiler ve bu şekilde beslenmeyi hayat tarzı haline getirenler, İsveç diyetini tercih edebilir.

isveç diyeti listesi

İsveç Diyeti Yasakları

Bu diyet uygulanırken listede belirlenenler dışında farklı bir şeyler tüketmek yasaktır. Bu yasaklardan bazıları ise şöyledir:

  • Düşük kalorili besinler,
  • Bitki çayları ve içecekler,
  • Atıştırmalık, kuruyemiş gibi ürünler,

Her türlü meyve ve sebze türlerinden kaçınılması şarttır.

Diyet yasakları konusunda çözülmesi gereken sorunların ilk başında gelen tüm içecek türleri, birçok kişinin kullanmayı tercih etmiş olduğu bitki çayları da dahil olmak üzere hepsi yasaktır. Bundan dolayı kesinlikle uzak durulması gereken ürünlerin tüketilmemesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Hızlı Yağ Yakmak ve 10 Yolu

Daha çok et ağırlıklı bir listesi olan İsveç diyeti listesi oldukça düşük kaloriye sahip yiyeceklerden oluşmaktadır. Fazla kilolardan kurtulmak için, bu diyet türünün harfiyen uyulması gerekmektedir.

İsveç Diyeti Ne Kadar Sürer?

Bu diyet, 13 gün süren bir diyet çeşididir. Eğer ara vermek gerekirse, 6. günden itibaren verilir ve iki ay sonra yeniden başlanır. Diyeti yarıda bırakmak, metabolizmayı olumsuz etkileyeceğinden dolayı İsveç diyeti ciddi bir kararlılıkla uygulanması gerekir.

Leave a comment