Kilo Almamıza Neden Olan 5 Sabah Alışkanlığı

Kilo Almamıza Neden Olan 5 Sabah Alışkanlığı

kilo verme

Kilo vermeye kararlı olan bireyler birçok diyet programları ve yeme içme düzenindeki miktarlarını değiştirecek uğraşlar vermektedirler. Bu plan çerçevesinde kişi almış olduğu fazla kalorileri azaltarak yağlı yiyeceklerin tüketiminden uzak kalmalıdır.

İlginizi Çekebilir: Göbek Yağlarını Eriten Kür

Ancak birçok kişinin yanlış olarak bildiği sadece yemek seçmek ya da yemek miktarını azaltarak kilo verme sürecini devam ettirmez. Bununla beraber kilo vermek için yapılması gerekenlerin ilk başında günlük rutin hayatımızdaki alışkanlıklarımızı da gözden geçirmemiz gerekmektedir.

kilo alma

Kilo Almaya Sebep Olan 5 Sabah Alışkanlığı

Sabah kahvaltılarında tüketilen besinler ve içeceklerden tutun da uyku düzenine ve daha birçok farklı günlük alışkanlıklarımıza kadar hepsini göz ardı ederek kilo verebiliriz. Günlük alınan kalori miktarı ve tüketilen yiyeceklerin büyük bir etkisi bu alışkanlıklarımızdan meydana gelmektedir.

Az veya Fazla Uyku

Uyku düzensizliği kilo almamıza yarayan en büyük etkendir. Gereken öneriler kapsamınca fazla veya az uyuma standartları aşıldığı takdirde kilo problemleriyle karşı karşıya kalabiliriz. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve beslenme düzenine ek olarak kontrollü bir yaşam sağlamak için günlük baz da önerilen uyku saati ortalama 8 saattir.

temiz uyku

Gün Işığı

İnsan bedeninin sağlığı için sabah kalktıktan hemen sonra gün ışığına ihtiyaç duyulması gerekir. Bu durum özellikle de beyin ve vücut sistemi için oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Gün ışığı ve temiz hava metabolizmayı olum yönde etki gösterir. Aynı zamanda da bağışıklık sistemini olumlu yönde etkileyen bir husus olmaktadır.

Düzensiz Yapılan Kahvaltı

Her sabah düzenli yapılan kahvaltı seansı ile beraber güne zinde başlanılmaktadır. Düzenli bir şekilde yapılacak bir kahvaltı öğünü ile gün içinde alacağımız besinlere bağlı kalarak kalori ve sindirim sistemindeki etkileri yüksek tutmaktadır.

kilo kontrolü

Kilo Kontrolü

Sabah kalkar kalkmaz kahvaltıdan hemen önce ilk olarak kilo kontrolümüze bakmalıyız. Tartıldıktan sonra alacağımız sonuca göre gün içinde bilinçli veya bilinçsizce tüketim yapılması halinde gün sonuna dayalı olarak net bir tartılma neticesinde takip altında tutabiliriz. Kilomuzu doğru bir şekilde bilmemiz ciddi bir önem arz etmektedir.

Yeteri Kadar Sıvı Tüketimi

Güne başlarken kahvaltı öncesi 1 yada 2 bardak su içmek metabolizmayı hızlandıracağı gibi aynı zamanda sindirim sistemini de güçlü tutmaktadır. Bu yol aynı zamanda böbrek sağlığı içinde oldukça önemli bir durumdur.

İlginizi Çekebilir: İsveç Diyeti Nasıl Yapılır

Fazla kilolardan kurtulma ve sağlıklı yaşam sırları için kadinadair.net’i ve sosyal medya hesaplarımızı takipte kalın.

Sosyal Medya Hesaplarımız;

Facebook   =>    facebook.com/kadinadair.net

İnstagram: =>    instagram.com/kadinadairnet/

Twitter:      =>   twitter.com/kadinadairnet

admin

Bir Cevap Yazın