Kol Sivilcelerinden Bu Yöntemlerle Kurtulun!

kol sivilceleri

Aslında bakıldığı zaman yüzde, alında, sırt bölgesinde ve kol bölgesinde sık olarak sivilceler ile karşılaşırız. Ancak kolda çıkan sivilceler her insan için kabus olsa da bunlardan kurtulmanın doğal yolları olduğunu hatırlatalım.  Çeşitli sebeplerden dolayı oraya çıkan bu sivilceleri çeşitli yöntemlerle azaltabilir hatta yok edebiliriz.

Aslında sivilcenin çıktığı konuma göre sebebini tahin edebiliriz. Genellikle A, D ve K12 eksikliğinden dolayı çıkan sivilceler kolda kendini gösterir. Omuz bölgesindeki sivilcelerin sebebi stres boyun bölgesinde çıkanların sebebi ise hormonal dengesizliktir.

Kollarınızda çıkan sivilceler için evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz 2 tarif paylaşmak istiyorum sizinle. Aloe vera ve elma sirkesi tarifi sivilce tedavisi için kullanılan ilaçlar arasında. Bu maskelerin düzenli kullanımı sonucu sivilce rahatsızlığının azaldığını görebilirsiniz. Ancak kullanımdan önce uzman bir doktora danışmanızı öneririz.

Koldaki Sivilceler İçin Aleo Vera Kürü

Aloe vera kürü ile sivilce tedavisi yöntemi vardır ki yatıştırıcı ve nemlendirici etkisi ile bilinen aloe vera sivilceler için iti bir alternatiftir. Yalnızca kolda değil sırt bölgesindeki sivilceler içinde harika bir savaşçıdır. Uygulaması basittir. Aloe vera küründe bitki içerisinde yer alan jel kıvamına yakın kısmından fayda sağlanır.

Aloe vera bitkisinin yaprak kısmında bulunan bu jel kol ya da sırt bölgesinde bulunan sivilcelere sürülür. Yaklaşık yarım saat beklenir ve temizlenir. Herhangi bir yan etkisi olmasa doktorunuza danışmanızı öneririz. Bu yöntemi günde 1 ya da 2 kez uygulayabilirsiniz.

sivilce maskesi

Kol Sivilcesine Elma Sirkesi Kürü!

Kolda çıkan sivilcelerden doğal yöntemlerle kurtulmanın birçok yolu vardır ve bunlardan biri de elma sirkesi ile sivilcelerden kurtulma yöntemidir. Elma sirkesi asidik yapısı ile cildin PH değerini dengeler ve cildinizde meydana gelen tıkanıklıkları açar. Bu sayede sivilceler yok olur.

İlginizi Çekebilir: Pirinç Suyu Cilt Maskesi Yapımı

Rahatlıkla temin edebileceğiniz elma sirkesini aynı oransa su ile karıştırın ve koldaki sivilcelere sürün. 10 dakika kadar bekleyerek ılık su ile durulayın. Günde 2 ya da 3 kez bu işlemi tekrarlayarak sonuç aldığınızı göreceksiniz. Ayrıca buna ek olarak su içerisine yarım tatlı kaşığı elma sirkesi koyarak tüketirseniz sivilcelerden kurtulma hızınızın da arttığını göreceksiniz.

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts