Koldaki Sivilceler Nasıl Geçer?

Koldaki sivilceler için birçok kür tarifi vardır. Bu kür tarifleri ile doğal yoldan kolunuzdaki sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Vücutta çeşitli nedenlerden dolayı birçok bölgede sivilce oluşmaktadır. Yüzümüzde, alnımızda, sırtımızda ve kollarımızda oluşan bu sivilcelerden doğal yöntemlerle kurtulmak mümkün. Hem de tamamen.

İlginizi Çekebilir: Güzel Bir Gün İçin Kaç Saat Uyumak Gerekir

Kolda Sivilce Oluşmasının Nedeni Nedir?

Vücutta oluşan sivilcelerin nerede çıktığına göre sebeplerinde farklılık görebiliriz. Örneğin koldaki sivilceler A, D ve K2 vitamin eksikliğinden dolayı oluşur.Omuz bölgesinde görülen sivilceler ise stres yüzünden ortaya çıkmaktadır. Boyun bölgesi sivilceleri ise hormonal dengesizliğin bir habercisi olarak göze çarpar.

koldaki sivilceler

Koldaki Sivilceler İçin Aleo Vera Kürü

Kolda çıkan sivilceler için yatıştırıcı ve nemlendirici aleo vera ile oluşturulan kürler de iyi birer alternatiftir. Sadece kol sivilceleri için değil, erkeklerde sırt sivilceleri için de bu kür tam bir savaşçıdır. Uygulanması basit olan bu kür aleo vera bitkisinin içerisinde yer alan jel kıvamındaki kısımdan yapılır. Yaprak kısmında yer alan bu jel kolda ya da sırtta bulunan sivilcelere sürülür. Yaklaşık yarım saat beklendikten sonra jel yıkanarak temizlenir. Herhangi bir tan etkisi olmayan bu yöntem günde 1 ya da 2 kez uygulanabilir.

İlginizi Çekebilir: Selüliti Yok Eden Yağ Karışımı

koldaki sivilce

Kol Sivilceleri İçin Elma Sirkesi Kürü

Doğal yöntemlerle koldaki sivilceleri yok etmenin bir başka yolu da elma sirkesidir. Elma sirkesinden hazırlanan kür asidik yapısı ile cildin PH değerini dengeler ve ciltte oluşan tıkanıklıkları açarak sivilceleri yok eder. Marketlerden kolaylıkla bulabileceğimiz elma sirkesi aynı oranda su ile karıştırılır ve koldaki sivilcelere sürülür. 10 dakika beklenerek kollar ılık su ile durulanır. Günde 2 ya da 3 kez bu işlem uygulanarak kollarınızdaki sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Bununla beraber 1 bardak su içerisine yarım tatlı kaşığı elma sirkesi koyarak tüketmeniz sivilcelerden daha hızlı kurtulmanızı sağlayacaktır.

Leave a comment