Meyve Diyeti, Nasıl Yapılır Ve Faydaları Nelerdir

Birçok yerde ve birçok kişiden duyduğumuz, meyve diyeti nasıl yapılır? Sorusunu üm detaylarıyla öğrenmek ve bu diyeti uygulamak istiyorsanız yazımızda sizler için hazırladık. Meyve diyetini uygulamak, söylemek kadar kolay değil.

İlginizi Çekebilir: Biberiye Çayı Zayıflatır mı

Öncelikle bu diyeti yapmak isteyenlere, bildirmek isteriz ki kendinizi hem ruhsal olarak hem de fiziksel olarak, hazırlamanız gerekmektedir. Nasıl mı? İlk olarak yapacağımız  diyete inanmalıyız ve tüm gerekçelerini en ince ayrıntısına kadar uygulamalıyız.

Eğer, gerçekten fazla kilolarımızda kurtulmak istiyorsak, uygulayacağımız diyetle başarılı sonuçlar alacağımıza, psikolojik olarak kendimizi hazırlamalı ve inanmalıyız. İnanmadan yola çıkarsak, zaten baştan kaybetmiş oluruz. Bu konuda sizler için tavsiyemiz; isteyerek ve severek bu diyete inanmaktır. Diyete başlamanın en zor olduğu kısım burasıdır. Aksi halde erken pes edip, diyetten de vazgeçebiliriz.

Eveet, şimdi kendimizi diyete hazırladığımıza göre gelelim, “Meyve diyeti nasıl yapılır ve faydaları nelerdir?” başlığımızın, anlatımına.

Meyve Diyeti

Evet, bilindiği gibi insan vücudundan bahsediyoruz ve insan vücudunun, her vitamine ve her gıdaya ihtiyacı olduğunu, az çok hepimiz biliyoruz. Bundan dolayı bugün sizlerle paylaşacağımız bu meyve diyeti diğer meyve diyetlerinden farklı, ama aynı zamanda hem sağlıklı diyet yöntemi, hem de son derece faydalıdır. Bu diyet yöntemi, biraz meyve kürünü andırabilir.

meyve diyetinin faydaları

Meyve Diyeti Nasıl Yapılır?

Meyve diyetini uygularken, yağlı yemeklerden ziyade salata gibi yiyecekler tüketmeye özen göstermek gerekiyor. Meyve diyetinden kastımız, elimize büyük bir meyve tabağı alıp, günün her öğününde onu tüketmek tabi ki de doğru değil. Bu tarz diyetler sağlımızı riske atmaktadır.

Meyve diyetini, ara öğünlerde tek bir meyve ile yapmamız gerekiyor. Seçtiğimiz meyvenin sindirim sistemi ve bağırsaklar için faydalı ve iyi çalıştıran meyve olmasına dikkat etmeliyiz. Peki, bağırsak sistemini iyi çalıştıran meyveler hangileridir?

Sindirim sistemi ve bağırsakları iyi çalıştıran meyveler;

Dut, incir, kiraz, kayısı, armut, karadut ve mandalina gibi meyveler bağışıklık sistemi için son derece faydalıdır.

Yukarıda bahsettiğim bu diyet yöntemi, vücudu temizler ve aynı zamanda da kilo vermemize yardımcı olurlar. Yalnız bu diyeti her gün yapmamız, sağlığımızı olumsuz yönde etkileyebilir. Aynı meyveyi sürekli tüketmek, vücudumuz için sağlıksız sonuçlar doğurabilir.

Bundan dolayı bu meyve diyetini 3 gün uygulayıp, 4 -5 gün ara vermemiz gerekmekte. Fakat bu aralarda sağlıklı ve düzenli beslenmeye de dikkat etmeye devam etmeliyiz. Bu süre zarfında sadece aynı meyve tüketimi yapılmaması, sağlığımız için daha avantajlı olacaktır.

Meyve diyeti uygulanırken, dikkat edilmesi gereken bir diğer durumda, bolca su tüketmektir. Su, vücudumuzu temizlemek için birebir, bir yöntemdir. Peki, nasıl su tüketimi yapılmalıdır? Hem meyve diyetini hem de su tüketimini doğru yapmadığımız sürece, zayıflamamıza imkan yok. Günde en az 3 litre su içmek, zayıflamamız için şart.

İlginizi Çekebilir: Yoğurt Kürü İle Zayıflama

Fakat suyu tüketirken, kendimizi aç hissetmemiz ve suyu oturarak içmemiz gerekir. Ayakta içilen suyun vücuda hiçbir faydası yoktur. Çünkü su, direk bağırsaklara gider ve dışarı atılır. Ara öğünlerde, acıktığımız zaman sadece meyve ve su tüketmek, sizi hem zayıflatır hem de vücudumuzun temizlenmesini, sağlar.

Leave a comment