Pirinç Suyu Cilt Maskesi Yapımı

pirinc suyu cilt maskesi

Pirinç suyu cilt maskesi özellikle cildi yıpranan kişiler için iyi bir alternatiftir. Parlak bir cildin hayalini kuran onlarca kadın vardır ve pirinç suyu doğal bir yüz parlatma işlevi görür. Lekesiz ve parlak bir görünüme sahip olmak isteyenler için ideal yöntemlerden biridir. çerisinde B ve E vitamini bulunan bu maske cilde oldukça faydalıdır. Pirinç suyunun cildi güzelleştirdiğini ve nemlendirdiğini biliyoruz.  Ayrıca pirinç suyunu diğer işlevleri arasında: cilt rengini eşitleme, cilde beyaz bir görünüm kazandırma, gözenekleri sıkıştırma gibi işlevler de vardır. Dilerseniz sitemiz üzerinden cilt beyazlatmak için diğer kürlere de bakabilirsiniz. Pirinç maskesi tarifini daha fazla vakit kaybetmeden sizinle paylaşalım.

pirinc suyu maskesi

Pirinç Suyu Cilt Maskesi Yapımı İçin Nelere İhtiyaç Var?

Aslında hazırlanışı için en az malzeme isteyen maskelerden biridir. Yalnızca süt ve pirince ihtiyaç vardır.

  • 1 fincan süt
  • 1 fincan pirinç

Pirinç Suyu Cilt Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Pirinçler toz haline getirilir ve süt ile karıştırılır. Ardından hazırlanan bu karışım cilde uygulanır. Yarım saat sonra ılık su ile durulama işlemi yapılır. Hem basit hem de etkili bir cilt maskesi arayanlar için bu maske oldukça iyi bir alternatiftir. Bu cilt maskesini haftada bir kez cildinize uygulayabilirsiniz. Ancak uzman bir doktora danışmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir: Yeşil Çay İle Saçınız Daha Hızlı Uzasın!

Sitemiz üzerinden doğal yollarla cildinizi güzelleştirerek pürüzsüzleştirebileceğimiz onlarca maske tarifi vardır. Bunların tamamı doğaldır. Dilerseniz diğer maske tariflerimize de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts