Porselen Cilt İsteyenler Buraya! Bu Kürler Tam Sizin İçin

Porselen Cilt İsteyenler Buraya! Bu Kürler Tam Sizin İçin

Porselen Cilt İsteyenler Buraya! Bu Kürler Tam Sizin İçin

Porselen cilt herkesin hayali. Bunun için yapmanız gereken birçok farklı detay var ancak pürüzsüz, berrak ve porselen cilt makyajı yapmış görünümünde olmak için birçok farklı maske tarifi bulunur. Işıl ışıl ve pürüzsüz bir cilt için:

Bir kap içerisine rendelenmiş bir salatalıktan 2 yemek kaşığı kadar alın. Üzerine 1 yemek kaşığı süt ilave ederek harmanlayın ve temizlenmiş cildinize uygulayın. Kürü sürerken ilk olarak kabın içerisindeki suyu, cildinize masaj yaparak yedirin. Ardından tamamını sürerek kurumasını bekleyin. Tamamen kuruduktan sonra ılık su ile durulayın. Arından nemlendirici sürmelisiniz.

İlginizi Çekebilir: Havuç Maskesi İle Nasıl Hızlı Saç Uzatılır

Haftada 2 kez bu kürü uygulayarak gergin, pürüzsüz ve bebeksi bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz.

Maya Maskesi

Yaş maya porselen bir cilde sahip olmak için uzun yıllardan beri kullanılan bir yöntemdir.

Porselen bir cilt görünümüne sahip olmak için maya maskesi ile sahip olabilirsiniz.

Maya Maskesi İçin Gerekli Malzemeler:

  • Küçük bir paketin yarısı kadar yaş maya
  • 1 yemek kaşığı süt

Hazırlanışı:

Hafifi ılık süt içerisine maya eritilir ve karıştırılır. Göz altları hariç temizlenen cilde sürülür. Maske kuruyana kadar beklenir ve temizlenmesi için sıcak havlu kompresi yapılır. Sıcak su ile ıslatılan havlu ile silinerek soğuk su ile yıkanır.

Maya maskesini haftada 1 kez uygulayabilirsiniz. Porselen görünümünde cilt; parlak, pürüzsüz ve ışıl ışıl bir görünüm sağlar.

Patates Maskesi

Patates maskesinin kullanım amacı göz altı morluklarını ve cilt lekelerini geçirmektir. İçerisindeki yoğun nişasta ile pürüzsüz bir cilt görünümü kazandırır. Pürüzsüzlük veren cilt maskeleri içerisinde patates her gün uygulanabilir.

İlginizi Çekebilir: Koldaki Sivilceler Nasıl Geçer?

Patates maskesi sivilceleri azaltır, cilt sorunlarını yok eder ve pürüzsüz bir görünüm sağlar. Orta boy patatesi rendeleyin ve suyunu süzün. Öncelikle suyunu cildinize hafif masaj yaparak yedirin.Ardından rendelenmiş kısımlarını cildinize uygulayın.

Göz çevresi ve alt kısımlarına rahatlıkla uygulanabilen bu maske 15 dakika kadar bekletilir ve sonra ılık su ve ardından soğuk su ile durulanır. Kısa sürede etkili sonuçlar verir ve pürüzsüzlük sağlar.

Göz çevresine ve alt kısımlarına da rahatlıkla uygulanabilir. 10- 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile ardından soğuk su ile durulanır. Bu maske kısa sürede etkili sonuçlar verir ve pürüzsüzlük sağlar.

 

admin

Bir Cevap Yazın