Saça Parlaklık Veren Yağlar

Saça Parlaklık Veren Yağlar

Saça parlaklık veren yağlar arasında birçok farklı yağ vardır. Öyle ki saçlarınıza güç ve parlaklık veren doğal bir yağa ihtiyacınız varsa sonuna kadar okumanızda fayda var. Peki saça parlaklık veren yağlar hangileridir? Saçı güçlendiren yağlar hangileridir? tüm bu sorunların cevabına birlikte bakalım:

İlginizi Çekebilir: Çörek Otu Yağı İle Saç Bakımı

Havaların ısınması ile beraber ışığını güneşten almış gibi duran saçlar kadınlar için oldukça etkilidir. Bu gibi zamanlarda saçlarınıza doğru yağ tedavisini uyguladığınızda saçlarınızdaki değişim sizleri oldukça şaşırtacak. Yaz sıcaklarının yıprattığı saçlar için yağ tedavileri oldukça önemlidir. Doğal yağ tedavileri hem saç kuruluğunu önler hem de kırılmasını engeller.

Saça Parlaklık Veren Doğal Yağlar

Badem Yağı

Badem yağı en çok bilinen saç bakım yağları arasındadır. Fiyat ve kullanım açısından olsukça uygundur. Doğal ve katkısız badem yağı maskesi haftada saça 2 kez uygulanabilir.

Hindistan Cevizi Yağı

Son zamanların popüler saç bakım yağı Hindistan cevizi yağıdır. Saç yapısına oldukça uygun olan bu yağ işlem sonrası sertleşmiş saçları yumuşatır ve parlatır.

Jojoba Yağı

Saç kırılmalarını önleyici etkiye sahip olan bu yağ yumuşak saçlara sahip olmanıza yardımcı olur.İçerisinde saça doğal ışıltı veren moleküller de vardır.

Saf Zeytinyağı

Zeytinyağı saç bakımı için oldukça faydalıdır. Ancak saça iyi gelen zeytinyağının saf zeytinyağı olduğunu hatırlatalım.

İlginizi Çekebilir: Aspirin İle Saç Uzatma Maskesi Nasıl Hazırlanır?
Fındık Yağı

Fındık yağının birçok güzel etkisi vardır. Hem saç derisini yumuşatır hem de saç tellerinin parlamasına yardımcı olur. Zeytinyağı gibi saf olanını tercih etmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts