Sezaryenle Doğum Sonrası Egzersiz

Sezaryenle Doğum Sonrası Egzersiz

sezaryenle doğum sonrası egzersiz

Sezaryenle doğum sonrası egzersiz yapmaya ne zaman ve nasıl başlanmalı. Sezaryenle doğum sonrası egzersiz programında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Hep birlikte inceleyelim.

İlginizi Çekebilir: Doğumdan Sonra Kolay Kilo Verme Yöntemleri

İlk olarak bu konu hakkında doktorunuza başvurmanız gerektiğini kesinlikle belirtelim. Egzersiz yaparken dikkatli olmanız gerekmektedir. Düşme riskinin yüksek olduğu egzersizlerden mutlaka uzak durulmalıdır. Sezaryenle doğum sonrası yapılan en ideal egzersiz çeşidi her zaman için düzenli bir şekilde yürüyüş yapmak olacaktır. Doğumdan biraz zaman geçtikten sonra plates hareketlerine başlanabilir.

Sezaryenle Doğum Sonrası Egzersizlere Ne Zaman Başlanmalı?

Sezaryenle doğum sonrasında, ilk bir kaç gün mutlaka egzersiz yapılmamalıdır. Doğumdan sonra hemen egzersize başlanmamasının sebebi annenin dik durması gerektiğidir. Egzersiz hareketlerine doğumdan 6 hafta sonra başlanması en ideal olanıdır. Doğumun 6. haftasından sonra anne kendini iyi hissediyorsa küçük küçük yürüyüşlerle egzersize başlayabilir.

Elbette ki doktora da danışılmalıdır. Doktor kontrolünde herhangi bir sağlık probleminiz yoksa egzersiz hareketlerini gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Sezaryenle Doğum Sonrası Göbek ve Karın Yağlarını Eritmek İçin Egzersiz Hareketleri

Sezaryenle doğum sonrası kilolarınız hakkında çok takıntılı olunmaması gerekir yoksa bu durum sizi üzebilir. Düzenli anneyi çok yormayacak egzersiz hareketleriyle fazla kilolardan zamanla kurtulunur.

İlginizi Çekebilir: Sezaryenle Doğumdan Sonra Cinsel İlişkiye Girmek

Sezaryenle doğumdan sonra egzersiz olarak en iyi tercih yürüyüş yapmak olacaktır. Bunun haricinde küçük mekik hareketleri de yapılabilir. Yavaş tempolarda koşular yapılabilir. Sezaryenle doğumdan bir kaç hafta kadar sonrası kendini iyi hisseden anne plates ve yüzme gibi sporlara katılması da tavsiye edilir.

admin

Bir Cevap Yazın