Size En Çok Yakışan Renk Hangisi

size-en-çok-yakışan-renk

Size en çok yakışan rengi seçerek kombinlerinizi tamamlamaya ne dersiniz? Bunun için ten rengini belirleme ve cildin alt tonlarını belirleme tekniklerini kullanabilirsiniz. Cildin alt tonlarını belirlemeden birçok teknik vardır. Bunlardan birisi de metal fonksiyonudur.

Metal Fonksiyonu İle Ten Rengi Nasıl Belirlenir?

Cildin ılık mı yoksa soğuk mu tonlara sahip olduğunu belirleyen faktörlerden birisi de altın ve gümüş rengidir. Teninize her iki metali de tutarak hangisinin daha çok yakıştığına karar verebilirsiniz. Soğuk tonlara sahip bir teniniz varsa silver ve platin renkler teninize daha çok yakışacak ve daha şık bir görünüm sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir: 2019 Şık Saç Modelleri

Ilık tonlu bir teniniz varsa gold ve rose tonları tercih edebilirsiniz. Bu renkler teninizde daha şık ve zarif görünecektir.

Saç Rengi ve Göz Rengi Faktörü

Kişilerin cilt renklerini belirlemede saç renkleri de oldukça etkilidir. Ayrıca göz rengi de alt tonları belirlemek için kullanılan tekniklerden bir tanesidir. Renkli göze sahipseniz; sarı, kumral, kahve ve küllü tonlar sizi oldukça şık ve zarif gösterecektir. Gözleriniz ela ya da kahverengi ise; siyah, koyu kahve, bakır ya da kızıl saç renkleri tercih edebilirsiniz.

Hangi Tonla Hangi Renk Uyumludur?

Eğer ılık tonlara sahip bir teniniz varsa; kırmızı, turuncu ya da sarı tonları, ayrıca şeftali, bronz , bakır ve altın tonları da sizi oldukça şık gösterecektir.

İlginizi Çekebilir: Gelinlik Alacaklara 4 Altın Kural

Soğuk bir tona sahip teni olanlar için ise; pembe, kırmızı ya da navi tonlar tercih edilebilir. Bu tonlar soğun tona sahip kişilerde şık durur.

Renk Tonuna Göre Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılır?

Teninizin renk tonuna göre kıyafet seçimi yaparken yukarıdaki kriterlere uygun seçimler yapabilirsiniz. Ten renginize göre size yakışacak rengi tercih edebilirsiniz.

Related Articles

Responses

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir