Ücretsiz Maske Nasıl alınacak? İşte e-Devlet Başvuru Adresi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile 20 yaş ve 65 yaş arası kişilere ücretsiz olarak maske dağıtılacak. Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı’nın koordinasyonunda; e-devlet üzerinden online olarak başvuranlara PTT tarafından haftada bir defa 5 adet maske verilecek. Peki, ücretsiz maske almak için ne yapmalı? E-Devlet’ten ücretsiz maske almak için başvurular nasıl yapılacak? Bir kişinin kaç tane maske alma hakkı var? İşte ücretsiz maske için e-Devlet başvuru formu:

Başvurular Nasıl Gerçekleşecek? E-Devlet Başvuru Adresi

Türkiye’de koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında market ve pazar gibi vatandaşların toplu halde bulundukları alanlarda maske takma zorunlu hale getirilmşti.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yapılan açıklamada; “20 -65 yaş aralığındaki tüm vatandaşlarımız için ücretsiz maske başvurularını e-Devlet Kapısı üzerinden yapmalarına imkan tanıyan hizmet açıldı.” Hizmet bağlantısı: basvuru.turkiye.gov.tr

 

Aile Üyeleri İçin Başvuru Yapılabiliyor mu?

Başvuru adresinde yer alan açıklamada, “Bu hizmeti kullanarak kendiniz ve aynı hanede bulunan aile bireyleri için maske talebinde bulunabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz” ifadesi yer almaktadır.

Bir Kişinin Kaç Adet Maske Alma Hakkı Var?

Bir vatandaş her hafta, içinde 5 adet olan 1 paket maske alma hakkına sahip olacak. Başvurunun gerçekleştiği online sitede şu bilgiler veriliyor:

  • Vatandaşların her hafta “1” paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır.
  • PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacaktır.

Ücretsiz Maskeyi Kimler Alabilecek?

Ücretsiz maskeleri 20 yaş ile 65 yaş aralığındaki herkes alabilecek. Maskeler PTT kargo ile bireylere gönderilecek.

Hangi Maske Gönderilecek

Sitede ürünle ilgili 3 katlı cerrahi maske olduğu bilgisi verilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü Nedir ve Nasıl Bulaşır? Tedavisi Nedir?

Koronasız Sağlıklı Günler Dileriz…

Leave a comment