Ünlüler Selülitle Nasıl Savaşıyor

Ünlüler Selülitle Nasıl Savaşıyor

selülit

Selülit, cilt yüzeyinde tümsekli ve çukurlu portakal kabuğuna benzer bir görünüme sebep olan genellikle kalça ve karın bölgesini etkileyen lokalize bir estetik cilt problemidir.

İlginizi Çekebilir: Yeşil Çay İle Saçınız Daha Hızlı Uzasın!

Selülit, özellikle kadınlar arasında oldukça yaygın bir durumdur.  Selülitte cildin dermis ve epidermis ismi verilen üst katmanlarının altında aşırı miktarda oluşan yağ hücresi depolanmaktadır.

Selülit Savaşını Ünlüler Nasıl Kazanıyor

Her zaman için güzel görmeye alıştığımız ünlülerin de kendilerine göre selülitle savaşta bazı taktikleri var. İşte onların destekçileri.

Eda Taşpınar

Sosyetenin en güzel vücutlu kadınlarından birisi olan Eda Taşpınar’ı yaz aylarında bikiniyle görmek artık bir alışılagelmiş bir durum oldu. Düzgün bir fiziğine ve selülitsiz olan bacaklarını özel bir fırçaya borçlu olduğunu belirten Taşpınar, “Bacaklarımı düzenli olarak at kılı fırçasıyla fırçalıyorum. Kilo aldığımı fark ettiğimde ise yemeyi kesiyorum” dedi.

onlar selülite nasıl savaşıyor

Çağla Şikel

Henüz yeni anne olan Çağla Şikel, selülitsiz olan bacaklarını kendinin hazırladığı, biberiye ve kekikten oluşan bir karışıma borçlu olduğunu belirtti. Şikel, 5 damla kekik, 10 damla biberiye ve 5 damla portakal yağını karışımını ipek bir kese yardımıyla bacaklarına masaj uygulayarak sürüyor ve ardından streç film ile bacaklarını sarıyor. Ayrıca bir yürüyüş ve dansla vücudunun formda kalmasını sağlamakta. “Önemli olan terlemek” tezini benimseyen Çağla Şikel, güzel bacaklarının formunu bu yöntemler sayesinde koruyor.

Demet Şener

Hiçbir zaman selülit sorunu yaşamayan iki çocuk annesi Şener, düzgün fiziğini spor yapmaya borçlu olduğu belirtiyor. Çay, kahve, sigara ve alkolden uzak kaldığını söyleyen Demet Şener, selülit oluşumunda hayat tarzının oldukça önemli olduğunu vurguluyor. “Doğal beslenmenin yeterli olduğunu düşünüyorum” ifadelerini belirten Şener, formunu spora borçlu olduğunu söyledi.

ünlülerin selülite savaşı

Seray Sever

Sunucu Seray Sever, selülitin bir dolaşım bozukluğu olduğunu ve bunun için de selülitten korunmanın imkânsız bir durum olduğunu belirtiyor. Düzenli olarak pilates yapan ve daha önce selülite karşı masajlar denediğini, ancak bu sorundan tamamen kurtulmanın mümkün olmayacağını söylüyor.

Tuğba Özay

Manken ve aynı zamanda şarkıcı olan Tuğba Özay, her zaman pürüzsüz bacaklarıyla tüm dikkatleri üzerine çeken ünlülerden. Selülit sorunu olmayan Tuğba Özay’ın en büyük sırrı ise soğuk duş almak. Yaz-Kış demeden her gün soğuk duş aldığını belirten Özay, “Yediklerime ve içtiklerime de çok dikkat ediyorum. Asitli içeceklerden ve kafeinden uzak duruyorum.” dedi. Özay, kozmetik ürünlerinde de mentollüleri tercih ettiğini belirtti.

Elif Ece Uzun

Manken Elif Ece Uzun’da kusursuz bacakları ile dikkat çeken ünlüler arasında. En büyük güzellik sırrının her gün düzenli bir şekilde yürüyüş yapmak olduğunu belirten Uzun, “Yavaş yavaş selülit oluşma ihtimali var; bu nedenle artık daha dikkatli davranıyorum. Kozmetik ürünlerin çok da yararlı olduğuna inanmıyorum. Bu nedenle sağlıklı beslenmek şart” tır ifadelerinin altını çizdi. Çok su tükettiğini de belirten Uzun, su tükettiği için hiç cilt sorunu yaşamadığının da söylüyor.

selülitler

Zeynep Mansur

Güzel fiziğiyle dikkat çeken şarkıcı Zeynep Mansur, selülitten kurtulmak için sık sık su tüketmek olduğunu, fitness yaptığını ve squash oynadığını belirtiyor. Mansur, “Dışarıdan yapılan müdahalelerin çok yararlı olduğuna inanmıyorum.” dedi.

İlginizi Çekebilir: Bu Yüz Maskeleri Botoks Etkisi Yaratıyor!

Selülitlerim, bacaklarım, göbeğim… Sobeee!!!

admin

Bir Cevap Yazın