Yıpranmış Saçlar İçin 7 Bitkisel Yağ

Yıpranmış Saçlar İçin 7 Bitkisel Yağ

Yıpranmış saçları güçlendiren ve saç uzmanları tarafında da tavsiye edilen sağlıklı ve hacimli saçlara kavuşmanızı sağlayan en etkili yağları derledik, yıpranmış saçlara 7 bitkisel yağı bakım yaparak kısa zamanda baş döndüren saçlara kavuşacaksınız.

İlginizi Çekebilir: Porselen Cilt İsteyenler Buraya! Bu Kürler Tam Sizin İçin

Deniz, kirli hava, kireçli sular, güneş vb. birçok etken saçlarınıza zarar vermiş olabilir, üzülmeyin doğal ve bitkisel yağlarla bu yıpranmış saçlardan kurtulmanız çok kolay. Tüm kadınlar arasında oldukça sık görülen güzellik şikayetlerinden birisi de kuru ve yıpranmış saçlardır.

Neyse ki, saçları onaran, doğal bir şekilde sağlıklı ve parlak bir görünüm veren uçucu yağlar var. Bu yağlar saçları kökten uca besleyerek, şampuanların saça verdiği zararı tamamen yok ederler. Kimyasal içermez ve doğaldır.

Yıpranmış Saçlar İçin Doğal ve Bitkisel Yağlar

argan yağı

Argan Yağı

Argan yağı, güzellik sektöründe oldukça sık kullanılan, yıpranmış saçların tedavi edilmesinde bilinen güçlü bir yağdır. Zengin B Vitamini, Ev Vitamini ve besleyici özelliğiyle, saçları sağlıklı bir hale kavuşturarak onları dış etkenlere karşı korur.

Argan yağından yararlanabilmek için bu yağı doğru kullanmak çok önemlidir. Argan yağını banyoya girmeden önce ya da duş sonrası uygulayabilirsiniz.

Duştan önce kullanmak isterseniz elinize bir miktar argan yağı alarak saçların uçlarından köklerine kadar yedirin. Daha sonrasında saç derisine masaj yapın.

Duştan sonra kullanmak isterseniz de duş sonrası bir tarak yardımıyla saçların üzerine birkaç damla argan yağı dökerek uygulayabilirsiniz.

avakado yağı

Avakado Yağı

Avokado yağının birçok yararı vardır. Bu gıda doymamış tekli yağlar ve E vitamini açısından oldukça zengindir. Ayrıca hoş kokusuyla da saç bakım ürünleri arasında ilklerde yer alıyor.

Hazırlanışı: 1 yemek kaşığı avakado yağı, 1 yemek kaşığı badem yağı, 2 yemek kaşığı zeytinyağını ısıtarak ılık bir şekilde saçlara uygulayın, 20 dakika kadar bekledikten sonra şampuanla yıkayıp saçınızı durulayabilirsiniz. Saçların hacmine göre belirtilen oranları değişebilmektedir. Kısa zaman sonra boyalı, yıpranmış saçlarda daha ilk uygulamada göz alıcı parlaklık, yumuşacık saçlar ve saç dökülmesinin durduğunu göreceksiniz.

kenevir yağı

Kenevir Yağı

Kenevir yağı hem saç bakım için hem de vücut bakım için ideal bir yağdır. Hoş kokuludur ve cilde hızla nüfuz etmektedir. Saçlardaki kırıkları onararak, hızla büyümesini sağlar.

keten yağı

Keten Yağı

Keten yağı harika bir güzellik ürünüdür. Bu yağdan saç bakım maskesi, yüz temizleyici, kırışıklık önleyici hatta manikür uygulamasında bile yararlanabilirsiniz.

Keten yağının içinde omega 3 yağ asitleri sayesinde, saçları güçlendirir, hacmini ve parlaklığını arttırarak kökten uca besler.

aspir yağı

Aspir Yağı

Çatallanmış, boya, kuru, permal gibi ağır işlem görmüş saçlara düzenli aspir yağı masajı uyguladığında sağlıklı ve parlak saçlar göreceksiniz. Aynı zamanda da bu yağ kan akışını hızlandırdığından saçları güçlü ve sağlıklı kılmaktadır.

hindistan cevizi yağı

Hindistan Cevizi Yağı

Muhteşem bir gıda olan hindistan cevizi yağı saçlar için de oldukça faydalıdır. Bu yağ sadece saçları onaran özler içermez ayrıca kepeklerin azalmasına, saçların kırılmasının önlenmesine ve kafa derisindeki kimyasallardan kurtulmanıza neden olur.

zeytinyağı

Zeytinyağı

Zeytinyağı saçlar, yüz ve tüm vücut için zaruri gerekli doymamış yağlar açısından çokca zengindir. Saçlara parlaklık kazandıran ve kırılmasını önleyen E vitamini açısından da oldukça zengindir.

İlginizi Çekebilir: Selüliti Yok Eden Yağ Karışımı

Sizde bu önerdiğimiz yağlardan istediğinizi saçlarınıza uygulayarak, kısa zamanda harikulade sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts