Yoğurt Kürü İle Zayıflama

Günümüzde en etkili zayıflama yöntemlerinden birisi olan, yoğurt kürü nasıl hazırlanır ve vücuda ne gibi etkileri vardır?

Mucizevi yoğurt kürü diyeti olarak adlandırılan bu tarif, diyet yapanlar ve zayıflamak uğruna, her türlü yolu deneyenler için muazzam bir diyet yolu, diye bilinir. Fakat hemen hemen zayıflama uğruna yapılan tüm diyetlerde olduğu gibi bu yoğurt kürü diyeti de uygularken dikkat edilmesi gereken, bazı durumlar vardır.

İlginizi Çekebilir: Hurma Diyeti İle Kilo Verme

Yoğurt kürüyle diyet yapmak isteyen bireyler, anne adayları, emzikli ve hamilelik bekleyenler için tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir. Bundan dolayı sizlere anlatacağımız, yoğurt kürü tarifini, bu adayların yapmasını, alanında uzman olan diyetisyenler tavsiye etmiyor. Şimdi gelelim yoğurt tarifine.

NOT: Anne adayları, emzikli ve hamilelik bekleyenler dışında mide sorunu olan kişilerinde bu diyeti uygulamaları, ciddi sağlık sorunları yaşamalarına neden olabilir. Mide sızısı, mide de yanma ve hemoroid gibi sağlık sorunları yaşayan bireylerinde yoğurt kürüyle zayıflama tarifini uygulamaları, sağlıklarını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenden, bir diyetisyen uzmanına danışmadan ve gerekli sağlık kontrollerine bakılmadan, bu yoğurt kürünü yapmamaları gerektiğini, dikkatle vurgulamak gerekir.

Yoğurt Kürü İle Zayıflama

Sağlığımız için önem arz eden durumları belirttiğimize göre gelelim yoğurt kürüyle zayıflama tarifine.

Yoğurt kürünü hazırlamak için gerekli malzemeler;

  • 1 kase yoğurt,
  • 1 çay kaşığı zencefil,
  • 1 çay kaşığı toz tarcın,
  • 1 çay kaşığı toz zerdeçal,

olmak üzere bu dört ayrı malzemeyle yoğurt kürümüzü hazırlayabiliriz.

yoğurt kürü tarifi

Yoğurt Kürü İle Zayıflamanın Faydaları

En etkili diyet yolu olarak bilinen yoğurt kürünün, vücuda birçok faydası vardır. Yoğur kürüyle, bölgesel zayıflamayı ve aynı zamanda da genel vücutta zayıflamayı hızlandırmaktadır. Kabızlık yaşayan kişilerde kabızlığı, ortadan kaldırmakta ve böylelikle vücudun zayıflamasına neden olmaktadır.

Ayrıca yoğurt kürünün içinde bulunan baharatlarda; yağ yakıcı, ödem sökücü, metabolizmayı 2 kat daha fazla hızlandırma ve tatlı isteğini azaltma gibi zayıflamaya yardımcı olacak, özellikler bulunmaktadır.

Bu karışımda bulunan baharatların bu gibi faydaları olduğu, bilimsel olarak kanıtlandığından yukarıda bahsedildiği gibi sağlık sorunu olmayan bir kişinin, zayıflamak için kesin sonuç alabileceği  bu yoğurt kürünü deneyebilir.

Göbek Eriten Yoğurt Kürü Tarifi

Evet, karındaki şişkinliği gideren ve bağışık sistemini kuvvetlendiren, yoğurt kürüyle, göbek ve basenlerdeki yağlarında düşmanı olmaktadır. Bu sebepten de bölgesel zayıflamada sorunu olan kişiler için birebir bir yoğurt kürü tarifi diyebiliriz. Fakat haftada 2 defa bu tarifi uygulayarak, herhangi bir spor yapmadan ve  düzensiz beslenmeye de devam edilirse, bu karışımın neredeyse zayıflamaya hiç katkı sağlamaz.

İlginizi Çekebilir:  Elma Sirkesi Zayıflatır mı

Bu diyet kürüyle, ben kirleri  çıkartacak bir deterjan olarak görüyorum. Nasıl ellerimizi temiz yıkamak için sabun döküp, daha sonrasında ovalıyorsak, aynı durum bu yoğurt kürü içinde geçerlidir. Haftada en az 2 defa bu karışımı kullanıp, daha sonra karışımın yağları çözdükten sonra vücuttan dışarı atmak için sporu ve beslenmeyi bir düzene girmesi gerekir. Kesin ve gerçek sonuç almak isteyenler için bu mucizevi yoğurt kürünü, fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için ideal bir çözüm önerisi, olarak kabul edilir.

Leave a comment